„Berlin Deathfest 2014“. grupių pasirodymų aprašymai

berlin deathfest

pirmoje pasakojimo iš „Berlin Deathfest“ dalyje pasidalinau bendrais įspūdžiais iš šio dviejų dienų brutalaus death metal festivalio. rašydamas pirmąją dalį, negailėjau kritikos grupėms ir daliai susirinkusių žiūrovų. bet gal aš per daug griežtai viską vertinau? gal reikia pabandyti perbėgti per festivalyje pamatytas grupes? taip ir pabandome padaryti.

sėdžiu ir galvoju – tiesiog sudėti grupių aprašymus pagal jų pasirodymo eiliškumą ar iš pradžių dėmesį skirti labiausiai patikusioms? gal pradėsiu nuo labiausiai patikusių, nes kitaip jos gali tiesiog pasimesti netrumpame sąraše.

Rotten Sound
šie suomiai buvo viena iš pagrindinių apsilankymo festivalyje priežasčių, tiksliau – pagrindinė priežastis. jei būtų buvę vienos dienos bilietai, gal būčiau ėjęs tik į tą dieną, kai grojo Rotten Sound.

tikėjausi iš jų labai daug, bet ir truputi nerimavau – nors klausau juos kelioliką metų, niekada nebuvau matęs ant scenos. nepaisant smulkių techninių nesklandumų (tądien visoms grupėms kilo problemų su būgnų stabilumu), gavau, ko laukiau.

Rotten Sound yra pikti, jie moka groti, daro labai gerus video klipus ir turi savo griežtą požiūrį į daugelį vakarietiško gyvenimo elementų. tiesiog gražu žiūrėti, kaip keturi žmonės ant scenos sukuria tokią garso ir brutalumo sieną, bet tuo pačiu sugeba groti nenuobodžiai. be abejo, daugelio jų kūrinių struktūra panaši – lėtesnės groove‘inės vietos keičiamos brutaliais grind/death metal užėjimais. bet pats sugrojimo tikslumas ir galingas, bet aiškus riaumojantis ir klykiantis vokalas… gi būtent Rotten Sound‘ų H. buvo pakviestas kaip vokalistas gyviems pasirodymams trumpam atsikūrusiems kultiniams Nasum. žodžiu, labai kietai atliktas death – grindas. ne be reikalo jie laikomi šio žanro korifėjais.

dar įdomu, kad vokalistas per pasirodymą išgėrė vyno butelį. jis – suomis, jam galima :)

kiti festivalio dalyviai jau nebesukūrė „wow“ faktoriaus, bet žemiau aprašytos trys grupės paliko labai gerą įspūdį.

Placenta Powerfist
labiausiai įsiminusi grupė iš pirmosios dienos aštuonių grupių konvejerio (neskaitant Rotten Sound, be abejo). jaunuoliai iš vakarinių Vokietijos regionų sugrojo labai stiprią ir techniškai tvarkingą modernaus brutalaus death metal programą. iš kitų grojusių panašaus stiliaus grupių jie išsiskyrė ganėtinai įvairiu kūrinių tempu ir taip pat įvairiu vokalu. žodžiu, mažiau žiovulį varančio slam/gore/brutal metalo, daugiau klasikinio death metal su deathcore‘o ir groove‘o priemaišomis, kurios tik pastiprina bendrą įspūdį. savo pirmajame pilname įraše, išleistame šiais metais, jie neskamba 100 proc. pribloškiančiai, bet, jei bus proga, būtinai pažiūrėkite juos gyvai – vaikinai myli tokią muziką, moka ją groti ir pateikti taip, jog nebūtų žiūrovui nuobodu.

Requital
vietiniai berlyniečiai Requital nustebino, nes grojo visiškai šiam festivaliui nebūdingą muziką. nežinau, kodėl jie buvo nukišti į pačią koncerto pradžią (antros dienos, antra grupė), bet įspūdį jie paliko labai neblogą. gal dėl to, kad buvo festivalio antros dienos pradžia ir mano klausa dar nebuvo atbukusi. bet kuriuo atveju, iš kitų per dvi dienas grojusių grupių jie išsiskyrė savo stiliumi. taip, jie grojo death metal, bet jų muzika buvo kitokia – tamsesnė, lėtesnė, sudėtingesnė, labiau Ulcerate ar net Gorguts, o ne tiesmukiška brutalūcha. gaila, kad jie nuo 2010-ųjų nėra nieko išleidę. tikrai būtų įdomu paklausyti jų naujos kūrybos.

Phobiatic
iš kur pas vokiečius tiek grupių? aišku, didžioji jų dalis mala vidutiniško lygio neįdomų š…, bet pasitaiko ir visai neblogų variantų. pavyzdžiui, jau pristatytų Placenta Powerfist kraštiečiai iš vakarinės Vokietijos Phobiatic. visų, pirma, į akis krito kai kurių grupės narių amžius. į keturiasdešimtmetį įkopę vokalistas ir gitaristas parodė jaunimui, kaip reikia groti death metal.

iš esmės, jų muzika nėra labai ypatinga – tiesiog labai techniškai sugrotas greitas death metal su lėtesniais intarpais ir vietomis labai kapotu, deathcore‘iniu ritmu, bet gyvai jie sugrojo labai galingai. ypatingų pagyrų nusipelno žiauriai techniškai grojęs gitaristas. kai pagalvoji, pas žmogų turi būti labai daug entuziazmo, kad palaikytų aukščiausio lygio (Lietuvoje tokio lygio death metal gitaristo greičiausiai neteko matyti) „sportinę“ formą žinodamas, kad išgarsėti vilčių praktiškai nėra.

dar labai patiko rašalinė „jin ir jang“ apskritimo tatuiruotė pas vokalistą ant nugaros :)

kitos festivalio grupės

Prostitute Disfigurement
daugelis brutalaus metalo gerbėjų svaigsta dėl jų, bet nežinau kodėl. groja jie profesionaliai, ant scenos moka elgtis, bet kas iš to? paklausai kelioliką minučių ir pradedi žiovauti nuo monotonijos. o dar, kai pagalvoji, kad žymiai mažiau žinomos festivalio grupės grojo tokiame pačiame lygyje…

Severe Troture
skaityti Prostitute Disfigurement aprašymą :)

Cerebral Incubation
labiausiai vietinių treninguotų slam death metal buratinų palaikymo susislaukusi grupė. šių amerikonų kelis gabalus pažiūrėti galima, bet tas beprasmis monotoniškas kapojimas ir baubimas į mikrofoną labai greitai atsibosta.

Intravenous Contamination
vienintelis grupės išskirtinumas – į mikrofoną baubiant smulkutė tamsaus gymio mergaičiukė. daugiau nieko gero apie šią slamo grupę pasakyti negaliu.

Amputated
šie britai išgarsėjo prieš kelis metus, kai dalyvavo popsiniame tv projekte ir parašė dainą kartu su… „pop girl band‘u“. standartinis monotoniškas brutal death metal. kad neatrodytų per daug inteligentiškai, rudabarzdis vokalistas buvo su languotais marškiniais ir skarele ant galvos.

Entrails Massacre
stilistiškai iš kitų išsiskyrusi grupė. be bosisto groję pagyvenę pankai – grainderiai. stilius kažkiek panašus į Rotten Sound, tik atlikimo kokybė šimtą kartų prastensė.

Indecent Excision
slameriai italai. tokiems reikia uždrausti groti, kad negadintų žmonėms laiko. visiškai primityvus, banalus ir bukas slam/gore/death metal. nulinė išliekamoji vertė.

Ovarian Despoilment
pirmoji antros dienos grupė paliko neblogą įspūdi. berlyniečiai sugrojo visai neblogą brutalaus, Severe Torture stiliaus programą. be abejo, jie niekada netaps žymiais, bet dar kartą priminė faktą, kad visokios pirmo ryškumo žvaigždės, kaip Prostitute Disfigurement, truputi nepagrįstai stovi ant pjedestalo, nes šiais laikais milijonas grupių sugeba išspausti tokį techninį lygį.

beje, šios grupės vokalistas yra rusakalbis ir dalyvauja daugelyje noise, power electronics projektų. mačiau, kad jo įrašų yra net „Duženos“ kinos recenzijas rašančio Levo distribucijoje Terror.lt .

Chordotomy
vokiška slam metal banalybė ir tiek. apart besiskėryčiojančių girtų jaunuolių per jų pasirodymą, nelabai ką ir pamenu.

Cancerous Womb
viena iš dviejų antrąją dieną grojusių grupių iš Škotijos. mažiau slam, daugiau standartinio brutal death metal. išskirtinumas? nulinis. išliekamoji vertė? nulinė. tokios muzikos entuziastams tikriausiai patinka, bet šiaip gyvai buvo nuobodu.

Scordatura
škotai kiti, bet stilius tas pats :) gal šiek tiek daugiau įvairumo ir įtikinamiau sugrota. vokalistas labai stengėsi užvesti publiką, bet jų muzikoje slamo buvo nedaug, tad vietiniai madingi entuziastai škotų ypatingai stipriai nepalaikė.

Derogation
grupė iš Ukrainos pasirodė be narių iš Ukrainos :) ant scenos buvo tik jų naujas vokalistas vokietis ir jo tautietis kviestinis gitaristas. nariai iš Kijevo negavo vizų ir neatvyko. muzika – banalus baubiantis brutalus salam/death metal.

Unbirth
šie italai labiausiai priminė pusiau legendinius Avulsed – tamsūs, groja klasikinį brutalų death metal ir daug kalba tarp dainų. muzikine prasme visiškai nieko ypatingo. būtų viena tokio stiliaus grupė koncerte, gal ir būtų įdomu.

Emeth
dar viena pagyvenusių vyriškių grupė. matosi, kad į muziką žiūri labai rimtai, bet problemų su originalumu irgi turi. nors gal jie to originalumo ir nesiekia. stilius – klasikinis brutal death metal. skustagalvis vokalistas su kamufliažiniais šortais vis laksto po sceną, daro įvairias mimikas ir kitaip rodo, kad yra įsijautęs. vėl gi – būtų viena tokio stiliaus grupė festivalyje, būtų gal ir nieko.

Taigi, iš viso daugiau ar mažiau pamatyta 18 grupių, tik pačią pirmąją praleidome, nes pavėlavome. Jei ne jaukus vidinis lauko kiemukas, pasivaikščiojimai po rajoną ir pasisėdėjimai mašinoje su sumuštiniu ir ramia muzika, būtų buvę ganėtinai sunku atlaikyti šitą dažnu atvejų beprasmį brutalybės maratoną.

Kostra

ps. festivalio organizatoriai padarė Youtube kanalą, kuriame surinko įrašus su grupių pasirodymais: http://www.youtube.com/playlist?list=PLN15g89fWN5GQaiD8E4W96fXF-bQ2df6n

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *