filmas „Starry Eyes“ – vienas geriausių 2014-ųjų horror filmų?

Starry eyes

Levas toliau pristato įdomius filmus. šįkart jūsų dėmesiui – ne Levo pamėgtas itališkas oldskūlas, o 2014-aisias nufilmuotas nepriklausomas horror filmas “Starry Eyes”.

pavadinimas: Starry Eyes
metai: 2014
šalis: JAV
režisierius: Kevin Kolsch, Dennis Widmyer

praėję metai nebuvo ypatingai dosnūs siaubo filmų gerbėjams. ir, ko gero, ne vien tik siaubo filmų. nesu kino ekspertas ir tikrai kruopščiai neseku, kas dedasi didžiąjame kine, todėl objektyvumo mano rašliavose nulis. nežiūrėsiu ir nerašysiu apie filmus, kuriuose vaidina Lego žmogeliukai, kokia tai dama susirgo alzhaimeriu ir neaikčiosiu, kad 12 metų filmavo berniuką, kuris užaugo akyse ir tapo žvaigžde. tebūnie tai tiems, kurie supranta.

kiek įdomaus įvyko indie kine ir kiek išleista šūdo, prisidengus arthouse stilium, turbūt sunkoka suskaičiuot. visgi kaip vienas įdomiausių praeitų metų indie horror filmų vis minimas Starry Eyes. ir tikrai ne be reikalo. iš pradžių kiek raukiau nosį dėl istorijos – jauna mergina labai nori tapti aktore, dėl to stengiasi iš paskutiniųjų ir daro viską bei pataikauja kino elitui – tebūnie tai žudynės, kopimas per kitų galvą, čiulpimas ar dar kas.

na, daugmaž dabar jau linkčiojat galvas sakydami, kad žinot kur visa tai eina – mergina taip nori vaidinti, kad žudo savo konkurentus, ir t.t., bet čia jūs klystat, kaip klydau aš. istorija pasuka tokia keista grotesko ir fantazijos vaga, kad džiugiai ploju katučių ir pabalnojęs ant nosies hipsteriškus akinius jau rašau pezalus apie tai, kaip indie kinas yra geriau negu holivudas ir kaip tai yra dvasingiau, įtaigiau ir t.t.

tiesa, tuos akinius man iškart nuima pagrindinė aktorė, Alex Essoe, atlikusi nuostabų pagrindinį vaidmenį ir, žinokit, čia ja tikrai susižavėjau taip, kad ko gero reikės stebėti kur ji pasirodė dar. tiesa, negaliu sakyti, kad pilnai supratau pačią filmo pabaigą, bet bendrais bruožais simbolizmą, nusakantį ką turi praeiti žmogus, siekdamas šlovės kine, pagavau.

paskaitęs įdomesnius faktus apie filmą, rodos, žiūrėčiau jį vien dėl jų. štai vienoje vietoje Sara (Alex Essoe) vemia vonioje kirminais, ir skaitau bei suploju iš nuostabos rankom, kad, nepageidaudama spec. efektų, aktorė pasisiūlė tiesiog prisikimšti burną kirmėlių ir paskui jas spjaudyti. kitas įdomus momentas yra Chuck Palahniuk (Fight Club) palaikymas šiam filmui dėl tiesioginių režisierių sąsajų su autorium.

žodžiu, kol kas manau, kad tai geriausias indie filmas, išėjęs 2014 metais. galbūt neprivers jūsų aikčioti ir pamiršti viską, ką matėte gyvenime, bet susipažinti tikrai verta. eilėje laukia nemažai kitų. žiūrėsime, kas dar nustebins.

Levas

filmo traileris:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *