Gigatron2000: „beklausant mūsų, kojinės nukris nuo kojų“ [specialus interviu]

cosmic desert cruise

pokalbyje su DUŽENOS FEST #3 pagrindine grupe Gigatron2000 – apie roką, ekstremalų metalą, muzikines įtakas ir gyvenimą Olandijoje. labai smagu, kai grupės greitai, išsamiai ir nuoširdžiai atsako į klausimus. Gigatronai būtent tokie.

DUŽENOS FEST #3 vyks vasario 13 d. Klaipėdoje, lofte „No.74“. festivalio metu veiks dvi cenos – „sunkioji“ ir „kreivoji“. daugiau informacijos paspaudus čia…

renginio FB puslapis paspaudus čia…

į klausimus atsakinėja Gigatron2000 boso gitaristas Kevinas.

viename iš savo interviu minėjote, kad neturite vokalisto, nes tiesiog nerandate tinkamo žmogaus. ar tikrai taip? gal ateityje bus jūsų gabalų su vokalu?

tikra tiesa – kai pradėjome kartu groti, ieškojome mums tinkamo vokalisto ir neradome. visi mūsų kūriniai buvo sukurti „džeminant“ studijoje ir, kadangi vokalisto neturėjome, tai ir dainos gavosi tokios, kad joms nereikia vokalo. todėl nusprendėme pasukti grupės Karma to Burn pramintu taku ir tiesiog likti instrumentine grupe.

šiuo metu neturime jokių planų ką nors daryti su vokalistu, bet esame atviri įvairioms įdėjoms ir negali žinoti, kaip ir kas bus ateityje.

koks bendrai jūsų požiūris į instrumentinę sunkią muziką? ar jums, kaip muzikantams ir klausytojams, yra didelis skirtumas, jei grupė neturi vokalisto?

kai kurioms grupėms (pagrinde psichodelinio roko) vokalisto visiškai nereikia. pvz., kaip Monomyth arba My Sleeping Karma. kituose sunkesniuose muzikos stiliuose (doomas, kitoks ekstremalus metalas) vokalo man trūksta. manau, kad ekstremaliame metale vokalas yra labai svarbus.

Gigatron2000 full01 (Medium)

žinau ne vieną gerą stonerio, psichodelinio roko/metalo grupę iš Olandijos. taip pat yra labai gerų olandiškų internetinių leidinių, skirtų tokiai muzikai. pvz., kaip kultinis, bet šiuo metu nebepildomas, blogas Stonerobixxx. kodėl tokia muzika populiari jūsų tėvynėje? ar tai turi ką nors bendro su liberaliais svaigalų įstatymais?

manau, kad liberalūs įstatymai tikrai turi tam įtakos. bet Olandijoje yra daugybė bet kokio stiliaus grupių, nes kiekviename mažame šalies miestelyje yra vietos, kur grupės gali repetuoti ir koncertuoti. gaila, bet pastaruosius kelerius metus valdžia mažina tokių vietų finansavimą.

gerų metalo ir roko grupių pas jus daug. pirmos į galvą atėjusios kultinės grupės iš jūsų šalies – Gorefest ir Celestial Season. o kokios tau kiečiausios grupės iš Olandijos?

sunkus klausimas, nes pas mus daug gerų grupių. visų pirma, projektai, kuriuose mes patys grojame: Faal, Witte Wieven, Abysmal Darkening, Verbum Verus ir Ibex Angel Order. nėra nieko geriau už savo muzikos kūrimą.

Olandijos scenoje Urfaust yra unikalūs, Monomyth yra labai geri. dar paminėčiau Yama, Wederganger, Grift, Soulburn, Lucifericon, Toner Low, Mantra Machine, Lubbert Das, Fluisteraars, Nihill. yra ir daugiau gerų grupių.

gal gali parekomenduoti gerų mažiau žinomų stoner/metal/sludge grupių iš Olandijos?

tai aišku! jau vardinti Toner Low, Monomyth, 35007, Mantra Machine, Yama, The Machine, Candybar Planet, 7zuma7, Astrosoniq.

mano minėti legendiniai olandai Gorefest ir Celestial Season ganėtinai kardinaliai pakeitė muzikos stilius ir daugeliui senųjų fanų tai nepatiko. kitos kietos olandiškos grupės, kaip Asphyx ar Pestilence, bėgant laikui, labai stipriai nekeitė stiliaus. ką tu manai apie tokius muzikinius pasikeitimus? kas geriau – keistis ar likti prie to pačio stiliaus ilgus metus ar net dešimtmečius?

kartais tie stiliai pasikeičia natūraliai. Celestial Season visada turėjo tokį „grūvinį“ skambesį ir jų stilius keitėsi labai palaipsniui. Gorefest pradėjo kaip labai stipri death metal grupė ir po truputį pavirto į šūdą (nesutikčiau :) – Kostra, red.). jų keitimasis buvo irgi natūralus, bet, laikui bėgant, vokalas labai stipriai suprastėjo.

kitos grupės, kaip Asphyx, nesikeičia ir tai patinka fanams. bet dėl to jie man truputį nuobodūs. nors yra ir priešingų atvejų. pavyzdžiui, Toner Low nekeitė stiliaus, bet jų kiekvienas albumas vis geresnis ir geresnis. žodžiu tų pasikeitimų kokybė labai stipriai priklauso nuo pačios grupės.

kai neskraidote kosmose, apsistojate Tilburge. gal gali šiek tiek pristatyti savo gimtąjį miestą? ar verta jį aplankyti? ar be žymiojo Roadburn festivalio čia dar vyksta kas nors įdomaus? beje, kaip tau pačiam Roadburn?

Tilburgas yra labai gyvas miestas, kuriame gyvena apie 250 tūkst. žmonių. jis nėra labai gražus ar senoviškas, bet čia tikrai yra ką veikti. mes turime tokius didelius įvairiausių stilių muzikos festivalius, kaip Roadburn, Incubate, Festival Mundial. pas mus yra keli įspūdingi muziejai ir krūva labai gerų vietų koncertams. žodžiu, apsilankyti tikrai verta.

beveik kiekvieną dieną Tilburge vyksta geri gyvos muzikos koncertai, o visus metus gali lankyti mažesnius ar didesnius festivalius. beje, Van Gogas irgi gyveno Tilburge.

man Roadburn yra geriausias kada nors aplankytas festivalis. niekur kitur nėra tokios atmosferos. muzika labai įvairi, bet visas grupes kažkas jungia. Roadburn yra tapęs neatsiejama Tilburgo gyvenimo dalimi. aš pats kiekvienais metais priimu nakvoti vieną Roadburn grupę bei didžėjauju festivalio metu.

Tilburgas

Tilburgas

jūsų „Metal Archives“ profilyje rašoma, kad visi Gigatron2000 nariai grojo arba groja daugelyje grupių. jų stilius varijuoja nuo black metal iki stoner roko. kas jus įtakojo kaip muzikantus? metalas? stoner rokas? kitokie stiliai? su kokia muzika užaugote?

pats pradėjau nuo Black Sabbath ir Iron Maiden, o vėlyvais 80-aisiais perėjau prie death metal. 90-ųjų pradžioje užsivežiau nuo black metal ir iki šiol groju net dviejose tokio stiliaus grupėse. dar groju viename black/doom projekte. grodamas šiose grupėse įkvėpimo semiuosi iš okultizmo.

90-ųjų pabaigoje aš jau po truputį klausiau doom’o. tada susipažinau su savo žmona, kuri klausė daug doomo ir stonerio, todėl greitai pradėjau domėti tokia muzika.

man patiko doom/stoner scenos nuoširdumas, grynumas. tada nėriau dar giliau – į septyniasdešimtųjų roką bei mažiau populiarius metalo stilius. žodžiu, mano muzikinis skonis yra labai platus.

Gigatron2000 full02 (Medium)

kalbant apie grupes, kurias mes klausome kaip Gigatron2000, garbiname gerus gitarinius rifus – Karma to Burn, Celestial Season ir Kyuss. o idėjine/koncepcine prasme mes įkvėpimo semiamės iš mažo biudžeto mokslinės fantastikos.

laikas rimčiausiam klausimui. nuo jūsų paskutinio ir vienintelio albumo Cosmic Desert Cruise išleidimo praėjo du su puse metų. kada galime tikėtis naujų Gigatron2000 įrašų?

ką gi, šiuo metu mes turime keturis naujus gabalus ir dar kuriame naujus. mes daug laiko praleidžiame grodami gyvai. be to, daug laiko suryja kitos mūsų grupės. bet mes dirbame ties nauju Gigatron2000 albumu!

ką galėtumei palinkėti DUŽENOS FEST #3 lankytojams?

laukiam nesulaukiam, kada galėsime sugroti šiame festivalyje! mes esame tikrai energinga grupė ir pasistengsime, kad per mūsų pasirodymą jums net kojinės nukristų!

kalbino Kostra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *