Viscera///: “klasikinis ekstremalus metalas turi būti atspirties taškas, o ne beprasmiškai kopijuojama muzika”

Viscera/// @ DUŽENOS FEST #1

pasakysiu tiesiai šviesiai – italai Viscera/// į „DUŽENOS FEST #1“ pateko atsitiktinai. planavau daryti Klaipėdoje vilniečių Devlsy ir vietinių [,silu:‘et] koncertą, kai sužinojau, kad tą pačią dieną pajūryje nori koncertuoti pro šalį važiuojantys orginalų įvairių sunkiosios muzikos stilių mišinį grojantys italai. taip jau sutapo, kad idėjiškai Viscera/// idealiai tiko šiam koncertui. o, giliau pasidomėjus jų kūryba, pasirodė, kad jie yra šaunūs idėjiniai bičai, užaugę su ekstremaliu metalu, bet nuolat eksperimentuojantys  ir ieškantys naujų saviraiškos būdų. žemiau – trumpa pažintis su grupe ir jos lyderiu Mike‘u.

[tiesa, labai nemėgtu standartinių klausimų apie grupės sudėtį, biografiją ir pan. visą šią info nesunkiai rasi Metal Archives duombazėje]

perklausiau jūsų diskografiją ir negalėjau nepastebėti, kaip keičiasi jūsų muzika. Kokia šių pasikeitimų ar tiesiog progreso priežastis? ar tai įtakojo vienas grupės narys? o gal visi norėjote keistis? ir tuo pačiu tada paklausiu, kas yra grupės variklis ir pagrindinis kūrėjas?

pasikeitimai grupėje yra nenuspėjami net mums patiems. nėra konkrečių priežasčių, kodėl pasirenkame vienokią ar kitokią muzikinę formą. klausome labai daug įvairios muzikos, gal tai ir įtakoja mus.

pagrindinis kūrėjas grupėje esu aš (Mike), bet labai džiaugiuosi, jog mes esame taip vadinama „repeticijų kambario grupė“ – labai daug idėjų yra ištobulinamos ar tiesiog gimsta per repeticijas.

apie ką jūsų tekstai? ar jie labai svarbūs jūsų kūryboje?

tekstus pagrinde kuriu aš. juose stengiuosi atspindėti tokius dalykus, kaip kasdieniai asmeniniai sunkumai, neviltis, kančia, savęs naikinimas. rašau apie taip, ką jaučiu pats.

pradėjote savo muzikinę karjerą nuo brutalios muzikos – grindcore‘o. kodėl būtent šis stilius? kas jus įtakojo? ar vis dar klausote tokios muzikos?

na, mes užaugome klausydami brutalios muzikos – įprasto death metal, brutalaus death metal, grindcore, powerviolence. ypatingai klausėme Napalm Death, Carcass, Morbid Angel, Obituary, Cannibal Corpse ir daugybę kitų panašios pakraipos grupių. natūralu, kad tokie muzikiniai skoniai įtakojo ir mūsų pačių kūrybą.

mes ir dabar klausome daug tokios muzikos, bet, kai tau sueina 30 metų, požiūris į ekstremalų metalą pradeda keistis. deja, tenka pripažinti, kad tonos diskų, kuriuos įsigijau anksčiau, yra bevertės – dažniausiai juose įrašyta muzika yra beveidė kelių gerų klasikinių grupių kopija arba/ir beprasmis ekstremizmas.

ką apskritai galvoji apie dabartinius ekstremalaus metalo žanrus? daugelis žmonių sako, kad šie stiliai stagnuoja…

nors, kaip ir minėjau, mūsų šaknys yra tradiciniame ekstremaliame metale, bet tenka sutikti su nuomone, kad death metal šiuo metu yra miręs, o black metal eina jam įkandin. bet tai nereiškia, kad nebereikia groti šių stilių. tiesiog reikia stengtis groti originaliau, šviežiau.

apskritai, manau, kad yra kvaila bandyti groti lygiai taip pat, kaip groja ar grojo tave įtakojusios grupės. klasiką reikia naudoti kaip atskaitos tašką, o ne kaip etaloną. ją reikia įlydyti į savo kūrybą, o ne kopijuoti.

ar gali pavardinti kelias grupes, kurių jūsų grupė klauso šiuo metu. ar atskirų grupės narių skoniai labai skiriasi?

kiekvienas iš mūsų turi savitus muzikinius skonius. jei jau reikia išvardinti grupes, kurios mus visus sieja, tai būtų: Godflesh, Celtic Frost, Laibach, King Crimson ir Life of Agony.

kaip nupasakotumei Viscera/// kūrybos kryptį per artimiausius keletą metų? eksperimentuosite toliau ar pasiliksite prie dabartinės formulės?

galiu išduoti, kad mūsų muzika greitės ir bus mažiau uždaresnė, intravertiška. šiuo metu mes eksperimentuojame su „sausesnėmis“, aiškesnėmis kompozicijomis, kuriose psichodelika bus išreikšta kitokiu būdu, nei dabar.

susidaro įspūdis, kad jūs labai mėgstate turuoti. o gal aš klystu? kaip dažnai būnate išvykę? kokie didžiausi turavimo pliusai ir minusai?

mes turuojame tiek, kiek galime. tiksliau, tiek, kiek mums leidžia mūsų kasdieniai darbai. iš tikro, mes labai mėgstame turuoti ir manome, kad tai yra pagrindinis mūsų, kaip grupės, tikslas.

Galima išvardinti daugybę turavimo privalumų – pamatai naujas vietas, susipažįsti su naujais žmonėmis, gali įvertinti skirtumus tarp koncertų lankytojų skirtingose šalyse ir t.t.

Na, o didžiausi turavimo minusai yra nuovargis ir suprastėjusi asmeninė higiena.

gal gali trumpai pasakoti apie savo regiono metal/postmetal/posthardcore scenos padėtį? ar scena aktyvi? kokias undergroudines grupes iš savo šalies galėtumei rekomenduoti?

Italijoje labai gyva taip vadinama „post“ scena. deja, gerų grupių yra daugiau, nei žmonėms reikia. aš tikrai nuoširdžiai rekomenduoju pasidomėti šiomis grupėmis: Morkobot, Three Steps To The Ocean, Last Minute To Jaffna, Vanessa Van Basten, Hungry Like Rakovitz, Lamantide, Autoblastindog ir Psychofagist (R.I.P.).

jūs išleidote savo remiksų albumą. kaip suprantu, kūriniai iš šio disko buvo naudojami kaip garso takelis kažkokiam filmui. gal gali papasakoti plačiau?

Tomek Popakul dar žinomas Caith Sith slapyvardžiu yra lenkų animatorius. jis paprašė mūsų sukurti garso takelį jo trumpametražiam filmui, pavadinimu „Auge“. mes labai apsidžiaugėme tokiu pasiūlymu ir nusprendėme rimtai padirbėti. perskambinome krūvai nuostabių kūrėjų ir paprašėme juos remiksuoti mūsų albumo „Cyclops“ kūrinius. taip atsirado ypatingas leidinys „Caith Sith Vs. Viscera///: Auge“. jis sudarytas iš filmo dvd disko ir mūsų remiksų kompaktinio disko. labai didžiuojamės šiuo leidiniu.

[filmo pristatymą galima pamatyti čia…]

kokie įsimintiniausi jūsų gyvi pasirodymai? koks koncertas, festivalis ar klubas labiausiai įsiminė?

sunku pasakyti. esame sugroję virš 200 koncertų, tad atsirinkti sunku. iš pastarojo meto renginių, labiausiai įsiminė „Incubate“ festivalis Tilburge, Nyderlanduose. Ten mes grojome su tokiomis puikiomis grupėmis, kaip Tulus, Orthodox ir mūsų bičiuliais olandais Abysmal Darkening.

ar turite konkretesnių planų dėl naujo leidinio? kada galime tikėtis jūsų naujo pilno disko, mini disko ar bendro albumo su kokia nors kita grupe?

2014-ieji bus mums labai derlingi. visų pirma, mūsų debiutinis albumas „Cyclops“ bus pagaliau perleistas vinilo pavidalu. taip pat šiuo metu dirbame ties dvejais projektais. Vienas – su italų ambient-drone projektu [multer] ir kitas – su italų doom metal atstovais Abaton. Na, ir naujas albumas turėtų pasirodyti iki metų pabaigos.

kalbino Kostra

Su Viscera/// kūryba galima susipažinti čia…