YOB ir Pallbearer koncertas Berlyne

yob berlyne 09 2014

amerikiečiai YOB ir Pallbearer savo naujų albumų pasirodymo proga išsiruošė į europinį turą, o aš išsiruošiau į jų koncertą Berlyne. tiesa pasakius, nei ypatingai klausiau šių grupių (Pallbearer apskritai buvau girdėjęs tik pavadinimą), nei į šį koncertą specialiai taikiau, tiesiog buvau tuo metu Berlyne ir nusprendžiau pasižiūrėti, kas čia gausis. taigi, kas gavosi?

ką gi. meniškas, pankiškas ir turkiškas Berlyno Kreuzbergo rajonas. klubas „Binuu“ yra įsikūręs grynai po metro stotimi, esančia virš gatvės. čia lygiai 20 val., kaip ir žadėta, scenoje pasirodo Pallbearer. džiugu, kad viskas prasideda su vokišku punktualumu, nes, kaip bebūtų baisu, yra Berlyne klubų, kur koncertų pradžios nežino niekas ir tai labai nervina.

su pirmaisiais Pallbearer akordais salė užsipildo praktiškai sausakimšai. galima suprasti kodėl – geras garsas, geras apšvietimas ir svarbiausiai – kokybiškai atliekama muzika. šių amerikonų iš Arkanzaso glūdumos muziką galima būtų apbūdinti kaip labiau į atmosferą, o ne į brutalumą krypstantį doom metalą. be abejo, svorio jiems netruko, bet labiausiai susiklausė lengvesnės vietos. grojimo formulė ganėtinai paprasta – ilgose kompozicijose sunkios (tikrai sunkios) vietos persipina su beveik postrokiniais intarpais. gyvai susiklausė tikrai šauniai. tiesa, buvo vienintelis smulkus minusiukas – vokalai truputi susiveldavo, kai vienu metu dainuodavo pagrindinis vokalistas/gitaristas ir bosistas su kitu gitaristu. bet tokių vietų nebuvo daug, o ir garsistui galima atleisti – ne toks ir dažnas reiškinys trys dainuojantys grupės nariai.

trumpa pertraukėlė ir scenoje jau stovi YOB trijulė. visų pirma, dėmesį patraukia vokalisto/gitaristo ir idėjinio lyderio Mike’o Scheidto išvaizda ir pozicija scenoje – augalotas, barzdotas, ilgaplaukis, iki pat pirštų tatuiruotomis rankomis vyriokas stovi ant scenos šonu, profiliu į publiką. na, ir prasideda.

YOB įrašų yra tekę prabėgomis paklausyti. net neabejojau, kad gyvai jie turi groti stipriai. dėl to ir išmainiau prieš tai dvi dienas vykusį Berlin Swamp Fest su krūva vidutinių stoner’io ir metalo grupių į šį dviejų doomo grupių pasirodymą.

jei trumpai, YOB pribloškė. įrašai jų stiprūs, bet gyvai viskas skambėjo žymiai įspūdingiau. kaip atsistojau jų pasirodymo pradžioje, taip ir išstovėjau pusantros valandos nejudėdamas.

abiejų grojusių grupių muzika gyvai skambėjo panašiai, tik Pallbearer buvo linkę labiau į atmosferiką, o YOB nuklysdavo į priešingą pusę – iki viską drąskančių ir laužančių death doom gelmių. net neįtikėtina, kokį svorį ir gilumą gali gyvai sukurti trys muzikantai ant scenos. ezoteriniai klaidžiojimai po pasąmonės gelmes persipina su pykčiu, neviltimi liguistomis fantazijomis. ir visa tai atliekama labai kokybiškai ir idealiai susigrojus. žodžiu YOB pasirodymas buvo labai labai stiprus tiek profesionalumo, tiek menine prasme.

tiesa, įdomus pastebėjimas – pirmą kartą mačiau, kad grupė taip prašytų ne pamažinti apšvietimą, bet priešingai – M. Scheidtas net kelis kartus prašė šviesas valdančio žmogaus palikti ant scenos įjungtą paprastą apšvietimą.

keli punktai detalių mėgėjams:
-visi abiejų grupių gitaristai (tokių buvo trys) grojo su nykščiu iš viršaus
-M. Scheidtui skaudėjo nugarą (ech, tas turavimas busike) ir jis visą laiką tarp dainų darė nugaros tempimo pratimus apsimesdamas, kad šiaip gestikuliuoja
-klasikinės metalinės išvaizdos (ilgi plaukai, atitinkamas apsirengimas) atlikėjai buvo trys – Pallbearer gitaristas bei būgnininkas ir tas pats YOB vokalistas/gitaristas.

Kostra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *