DUŽENOS FEST #2 pokalbiai. Kiras (Vidinė Ramybė): plėtosim miestų temą – šaltą kaip betonas, plienas ir stiklas

kiras vidine ramybe

kalbiname puikiai Lietuvos metalo/grind’o (Karma Jawless, Faršas) ir noise’o scenose žinomą Kirą, kuris pasirodys DUŽENOS FEST #2 fesitvalyje po noise/industrial projekto Vidinė Ramybė vardu.

kodėl būtent toks tavo projekto pavadinimas? apskritai, ar tau svarbūs tavo paties ir kitų žmonių projektų/grupių pavadinimai?

man tai atrodo gražus ir prasmingas pavadinimas, džiaugiuosi juo. vidinė ramybė man yra gyvenimo kokybės matas, tai ideali būsena būti laimingam, atsiduoti šėlsmui arba išnykti savyje/aplinkoje. taip pat tai kontrastas – susikaupimas prieš audrą arba tyla po chaoso.

norėjau pavadinimo, kuris nebūtų tiesiog grubiai atspindintis noizą, sugalvojau tokį, prilipo ir dabar nesugalvočiau geresnio.

pavadinimas man yra gana svarbu, nors tema diskutuotina ir ko gero galima rasti atvejų, kuomet dėl geros muzikos, prastas pavadinimas ar viršelis kokybei nekenkia. tačiau save dažnai prigaunu negalintį pilnai mėgautis muzika, kai nežinau kas ją atlieką, ypač kai užtinki kokį gerą gabalą, tuomet labai svarbu sužinoti, kaip TAI vadinasi. kartais būna dėl gero pavadinimo tenka pasiklausyt net didžiausio mėšlo. taigi, kaip bežiūrėsi, – pavadinimas yra tikrai svarbu.

kada ir kaip tu susidūrei su noise/industrial ir pats pradėjai kurti tokią muziką?

nuo grindcore ir noisecore kažkaip natūraliai įvyko tas praplatėjimas, kaip ir daugeliui, nuo metalo. rimčiau noizu pradėjau domėtis prieš kokius aštuonis metus. Vidinės Ramybės idėja ir pirmas įrašas atsirado 2008-aisiais. prieš tai jau turėjau savo eksperimentinio ambiento dalyką – Seagull Overseas, bet norėjau kažko aršaus, kas būtų grojama gyvai.

kokias mintis, idėjas nori perduoti su savo projektu?

vienos, konkrečios žinutės nėra. patinka minkyt lietuvių kalbą asmeniškai jautriom temom, įvairialypiais (daugiau neigiamais) jausmais vienų ar kitų dalykų, bei žmonių atžvilgiu. taip pat aišku socialinė kritika, psichodelika… kažkaip apsistojau ties miestais, didmiesčių estetika, gausiai apgyvendintų vietų ypatybėm, transporto gyslom, dangoraižiais. jų purvas, šaltumas ir didybė gerai nuspalvina tai, kaip aš jaučiu “Vidinę Ramybę”.

miestus galima mylėti ir jų nekęsti, juose telpa labai daug veidų, dėl to man jie pastaruoju metu yra didelis įkvėpimas. šitą urbanizmo fetišą ir norisi plačiau ištransliuoti.

kokią muziką dar klausai be noise/industrial?

klausau tikrai visko po truputi. žanrai kaip ir pavadinimai yra svarbu, tačiau ne muzikos esmė. patinka įvairiausi stiliai: metalas, rokas, repas, elektronika, pankucha, popsas… you name it. visur randu kuo pasidžiaugti, kas mane pažįsta paliudytu, kad tai gryna tiesa, o ne poza.

gal nelabai mėgstu kokį ska, regį ar džiazą, bet ir ten yra išimčių.

kas tau labiausiai patinka Lietuvos industrial/noise scenoje? o kas nepatinka? :)

Lietuvos noise scena yra nuostabi, net sakyčiau, pavyzdinė ir tikrai sunku paminėti kažką neigiamo. visuomet jaučiasi aplinkos palaikymas ir nuoširdi kokybė. kartais gal norėtusi išvyst naujų veidų, bet čia maža šalis ir žanras toks atšiauresnis, tad nieko keisto. Levas (Pogrom) ir Laurynas (Girnų Giesmės) yra mano didžiausi vietiniai įkvėpimai, nesiliaujantys stebinti ir žavėti eilę metų. taip pat Vidinė Ramybė niekada nebūtų kuo yra be Armos (renginių organizatoriai Agharta), Skolio (Inquisitor, Nyksta narys), Luko, Mykolo (dalyvaus DUŽENOS FEST #2 po Hassok vardu). šaunūs vyrai ir nereali kuryba.

praeitais metais išgirdau “Skeldas”, tai žiauriai patinka. aišku yra ir atlikėjų, kurie mažiau imponuoja, bet tik dėl asmeninio skonio, be didelių antipatijų. gal esu kiek toliau nuo “senosios” ar “pagoniškosios” LT industrialo krypties, bet ar tikrai? kai pradedi žiūrėt, tai nelabai tos išsigalvotos ribos ir egzistuoja…

ko gali tikėtis iš tavo pasirodymo DUŽENOS FEST #2 žiūrovai?

programos stengiuos niekad nekartoti, tad kiekvienas pasirodymas unikalus. sunku pasakyt kaip gausis, nes noizas – visada didelė dalis improvizacijos. plėtosim miestų temą, šaltą kaip betonas, plienas ir stiklas. ką tikrai tvirtai galiu pasakyt, tai kad bus nuoširdu.

dėkui, Kirai.

Vidinė Ramybė „Bandacmp’e“: http://vidineramybe.bandcamp.com/

festivalio DUŽENOS FEST #2 metu pasirodys 10 metalo ir industrial/noise/experimental muzikos grupių/projektų. daugiau informacijos apie festivalio atlikėjus galima rasti paspaudus čia…

kalbino Kostra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *