2014-ųjų DUŽENŲ topai. #1: geriausi albumai pagal Pliką.

plikas foto

per praėjusius metus prie mūsų blogo prisidėjo keliolika žmonių su labai skirtingais muzikiniais skoniais. paprašėme juos visus pasidalinti savo 2014-ųjų atradimais. pradėsime neįprastai – nuo žmogaus, kuris iki šio įrašo dar nebuvo prisidėjęs prie DUŽENŲ. mūsų geras bičiulis Plikas (kultinė tv laida “Tamsos citadelė”, dar kultiškesnis žurnalas “Wounded”, ekstremalios muzikos projektas Eyetofuk) pasidalino savo 2014-ųjų muzikiniu topu, kurį jis dalimis buvo sumetęs į savo FB profilį.

ką gi, Plikas rašo:

kodėl šis topas? realiai, kai šiais laikais eina tokie albumų srautai, kurių norisi paklausyti, dažnai geri perliukai tiesiog pasimiršta. todėl aš kas mėnesį maždaug pasižymiu, kokie albumai sukosi dažniausiai tuo metu, o metų gale atrenku geriausius, kuriuos reikia paremti ir įsigyti juos fiziniu pavidalu, o ne tik atsipūsti.

vietos čia reikšmės daug neturi, gal išskyrus RATOS DE PORAO, kurie tikrai nusipelno būti pirmieji, vien todėl, kad tarp milijono šūdinų kopijuotojų šitie brazilai, varantys jau apie 27 metus, rodo, kad po tiek laiko jie gali sudoroti visus jauniklius!!!

10. VIOLATION WOUND „Violation Wound“
purvais drebiantis death/punk, sugalvotas AUTOPSY šefo Chris Reifert, kuris čia groja gitara ir plėšo balso stygas. 18 gabalų per 27 minutes, jokių bereikalingų vyjabonų, tikras smūgis į paširdžius.

9. RIGOR MORTIS – „Slaves To The Grave“
thrash metal lavonai prisikelia po 23 metų nuo paskutinio albumo ir 26 metų nuo pirmojo su ta pačia sudėtimi – Bruce Corbitt ant vokalo. deja, tragiškai miręs gitaristas Mike Scaccia nesulukė jo išleidimo, bet jo palikimas gyvuoja pašėlusiame, laukiniame, smegenis drąskančiame ir nesveikomis melodijomis perpintame opuse. privalomas visiems trašystams!

8. NAUSEA „Condemned To The System“
dar vieni seniai pirstelėjo albumą po 18-os ar panašiai metų pertraukos. tiksliai nesigilinau, bet tikrai daug šūdo upėmis nutekėjo. NAUSEA tema nesikeičia – korupcinė politika, skurdas, teršalai, o viskas pateikta senu geru grindcore pavidalu. intensyvu ir purvina.

7. Phill Rudd – „Head Job“
AC/DC kalikas Phill Rudd pastaruoju metu nuskambėjo dėl savo nešvarių darbelių, dėl ko kilo nemažas ažiotažas, bet prieš tai, rugsėjį, pasirodė 10 metų jo brandintas albumas, kurį jis įrašė su pora nežinomų, bet puikiai rokenrolą kalančių muzikantų – draugelių. trumpiausias apibūdinimas – AC/DC ir MOTORHEAD bastardas, kuris sėdi ant bliuzo. gabalai tiesiog įsiėda į smegeninę.

6. TRIPTYKON „Melana Chasmata“
šito albumo pusryčius gamindamas fone nepaklausysi, kitaip gali taip nutempti gilyn, kad vakarop ir charakiri galima pasidaryti. totali tamsa, sunkumas, nihilizmas ir tuo pat metu nenusakomas kosminis gylis. po gyvo jų pasirodymo Eindohoveno Metalo Suvažiavime (Eindhoven Metal Meeting) abejonių neliko – tai sunkiausia metalinio avangardo grupė pasaulyje. kai užtempė lėta rifą, tai įspūdis buvo tarsi 100 tonų buldozeris susmigo į granitinį asfaltą ir jį sutrupino vdrebezgi. bet viskas labai estetiškai.

5. ENTOMBED A.D. „Back To The Front“
po zaparkių su gitaristu Alexu Hellidu, ENTOMBED tiesiog pridėjo galūnę A.D., pasiuntė jį nx ir išleido naują albumą po 7 metų. purvinas, smegenų materiją daužantis Death Metal tipiškame jų stiliuje, tik skamba kažkaip dusliau. man tas patiko, kai kuriems nelabai. bet čia mano topas ir ENTOMBED A.D. fuckin rulezzz!!!

4. BONESAW „The Illicit Revue“
rašant šias eilutes, šitie škotai verčia savo purvinų žarnokų permselktą groteskišką Death Metal, užgimusį nesveikų AUTOPSY galvose, bet su tokiu keistu pankovu twistu. pagrindinis jų gitaristas grojo grupėje KORPSE, kurie maišė autopsovą Death Metal su VOIVOD šyzom. BONESAW yra paprastesni ir daug bjauresni, bet vodevilio stiliuje. jei patinka dar ir PUNGENT STENCH, tai šis albumas būtinas.

3. AUTOPSY „Tourniquets, Hacksaws and Graves“
čia nėra ko daug rašyti. AUTOPSY jau ketvirtus metus iš eilės po atsikūrimo tiesiog trykšta savo nesveikų protų vėmalais klasiškiausiame Death Metal stiliuje, koks tik gali būti. groove’as verčiasi iš vinilo takelių. šis albumas totaliai daužo čerebanus.

2. ACHERON „Kult Des Hasses“
žiemą ACHERON apsėdo mane savo šėtonišku old school Death Metalu. albumą puikiai sumasterino Dan Swano. man jie tarsi defovas VENOM variantas, maišytas su senoviniu Floridos metalu. Kai pikta pasidaro ant pasaulio, o DEICIDE turuoja ir neplaka dievo albumuose, juos man puikiai pakeičia ACHERON.

1. RATOS DE PORAO „Seculo Sinistro“
o čia tai energijos bomba!!! RATOS DE PORAO „Seculo Sinistro“ gali išvaryti iš proto. vairuojant klausyti pavojinga, pats patyriau!!! grynas adrenalinas, suplaktas iš Death/Thrash/Grind/Punk elementų. man jie tarsi senų SLAYER/SEPULTURA bastardas, drebiantis šūdus ant žmonijos daromų nesąmonių portugališkais tekstais su nežmoniškais greičiais ir žudančiom melodijom. skamba totaliai organiškai, atrodo, kad vanoja tiesiog kambary.

dar verti paminėjimo:

———————–
11.EXODUS „Blood In, Blood Out“
12.HORRENDOUS – „Ecdysis“
13.MENACE „Impact Velocity“
14.TANKARD „R.I.B.“
15.GODFLESH „A World Lit Only By Fire“
16.BLOODBATH „Grand Morbid Funeral“
17.MONSTER MAGNET „Milking the Stars a Re Imagining of Last Patrol“
18.OBITUARY „Inked In Blood“
19.NERVO CHAOS „The Art Of Vengeance“
20.FU MANCHU „Gigantoid“

dėkui Plikui už savo topą. netrukus – kitų DUŽENOS draugų muzikos ir kitokių menų topai.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *