muzikinės rekomendacijos: šešios moterys

oathbreaker

mūsų bičiulis Tomhetas atsiuntė tekstą intriguojančiu pavadinimu „Šešios moterys“. žiūrime, ką jis siūlo paklausyti.

šiais metais savo opusus leido visi. nuo David Bowie, Nick Cave iki Plebeian Grandstand ar Darkthrone. atrodo, tik spėk viską išgirsti ir suvirškinti. bet šį kartą aš noriu papasakoti apie šešias moteris, kurių vieni ar kiti projektai lydi mane visus šiuos metus.

Chelsea Wolfe

turbūt, dėl mano nuklydimų į „female-fronted“ grupes reiktų kaltinti būtent Chelsea Wolfe. 2013 metais išleistas “Pain is Beauty” suveikė kaip užkalbėjimas, o “Abyss” albumo laukiau net išsižiojęs. jos muzikoje galima rasti visko: elektronikos, gotikos, purvo ar niurios lyriškos akustikos. ir viskas yra šalta. šalta ir juoda. ją būtina klausyti.

Atskiro paminėjimo vertas ir jos pasirodymas grupės Russian Circles “Memorial” albume. visame leidinyje tai buvo kaip vyšnia ant torto.

Emma Ruth Rundle

šią damą atradau, kai į rankas pateko Marriages “Kitsune” mini kompaktas. melancholiškas, hipnotizuojantis ir labai trumpas albumas, po kurio trejus metus reikėjo laukti grupės ilgagrojo. “Salome” grotuve nugulė ilgam ir privertė pasiknaisioti po grupes biografiją.

pasirodo, Emma su Marriages bosistu groja kartu su Red Sparowes, kurie yra pakankamai solidus vardas visokių postrokerių gretose. dar verta paminėti ir The Nocturnes, tokį shoegazinį Emmos projektą, kuris nors ir netempia iki Marriages tamsumų, bet hipnotizuoja ne ką mažiau. ir pabaigai, desertui – solinė Emma Ruth Rundle karjera. gitara, daug reverbo ir Jos vokalas. “Some Heavy Ocean” sukasi ir dabar, rašant šitą tekstą, o visiškai naujas “Marked for Death” albumas pasirodė 2016 m. rugsėjo 30!

Darkher

šį britišką projektą man primygtinai siūlė atrasti „Spotifajus“. labai džiaugiuosi, kad neignoravau ir perklausiau. 2016 vasarą išleistas albumas “Realms” skamba kaip doomo, neofolko ir jau ankščiau minėtos Chelsea Wolfe mišinys. jei patiko aukščiau paminėtos moterys, perklausyti būtina.

Zofia „Wielebna“ Fraś

žingsnis į sunkesnę teritoriją. čia gal ne tiek pati Wielebna verta atskiro paminėjimo, kaip jos grupė Obscure Sphinx. prieš kelerius metus jie griaudėjo Anykščiuose, o štai mėnesio viduryje išleido savo naują albuma Epitaphs. Groja stipriai, nebijo eksperimentų. lenkiška kokybė gerąja to prasme.

Caro Tanghe

pabaigai pasilikau dvi pačias geriausias. Caro Tanghe – varomoji belgų Oathbreaker jėga. muzika blaškosi tarp hardcoro ir dar velniai žino kokių eksperimentų. jei “Maelstrom” buvo toks ganėtinai greitas, tiesmukas albumas, tai su “Eros|Anteros” Caro įnešė įdomesnių švarių vokalinių elementų.

o viską vainikuoja visai šviežiai pasirodęs “Rheia”. kai Deathwish Inc. Records pristatė “10:56 / Second son of R” vaizdo klipą, iš karto buvo aišku, kad tai bus metų albumas. Turbūt viena geriausių pastaruoju metu matytų vaizdo / garso sintezių.

atskirai galima paminėti ir vieną Caro pasirodymą kartu su bendražygiais Amenra. bet čia geriau patys pažiūrėkit.

Julie Christmas

jei Chelsea Wolfe mane pasodino ant šitos raganų medžioklės, tai Julie yra priežastis to, kodėl apie tai rašau. kad apibūdinti jos vokalą žodžiais, reiktų papildyti žodynus. tai yra vienas geriausių moteriškų performansų visoje gitarinėje muzikoje, kokius aš girdėjau.

viskas prasidėjo nuo Made Out Of Babies. kreiva muzika, dar kreivesnis Julie vokalas, skambantis lyg Alisa būtų patekųsi ne į stebuklų šalį, o į „Košmarą Guobų Gatvėje“. lygegriačiai atsirado Battle of Mice – kitas Julie Christmas projektas, kuris, deja, išleido tik vieną pilną albumą. bet paklausius gabalą “At The Base Of Giant’s Throat” norisi susisuktį į kamuoliuką ir tyliai pabūti.

dar verta paminėti ir kitus Julie projektus, kaip Spylacopia ar jos solinį Julie Christmas projektą. asmeniškai man vienas labiausiai vykusių performansų yra šiais metais išleistas Cult of Luna ir Julie bendras darbas “Mariner”. po tokio performanso patys Cult of Luna gali mesti lauk savo rėksnį vokalistą ir nusisamdyti šitą mergaitę iš Guobų gatvės.

dėkui Tomhetui už tokią gerą apžvalgą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *