renginio „Klaipėda. Negirdimas garsas“ apžvalga

klaipeda. negirdimas garsas

Klaipėdoje įdomesnis bet kokio undergroundinio muzikinio/garsinio žanro renginys įvyksta rečiau, nei Birutė Vėsaitė pasako ką nors intelektualaus. tad nekilo jokių minčių praleisti puikiai daugeliui žinomo Donio kuruojamą renginį “Klaipėda. Negirdimas garsas“. vieta neįprasta, laikas neįprastas. soundas Klaipėdai irgi nelabai įprastas. ar pavyko sumanymas?

renginio mintis įdomi – penki savo terpėje puikiai žinomi atlikėjai įrašinėjo įvairius Klaipėdos garsus ir renginyje su šių semplų pagalba grojo gyvai.

iš tikro, labai džiugu, kad tokie dalykai apskritai vyksta Klaipėdoje. čia Donis nusipelno šių eilučių autoriaus pagyrų. tiesa, asmeniškai pats būčiau skyręs daugiau dėmesio ir pastangų paprominti šį renginį už pažįstamų rato. gavosi taip, kad keli mano bičiuliai apie šį koncertą (ar kaip čia pavadinti šitą vyksmą) sužinojo jam tik pasibaigus :)

žodžiu, ateiname mes prie KKKC parodų rūmų, o ten jau būriuojasi pora žmonių. vienas iš jų – atlikėjas Levas, pasirodęs po Fulmar vardu. trumpi pasilabinimai, pajuokavimai dėl “anšlago” ir einame į vidų.

ten sklinda baugiai įdomūs garsai. pasirodo prie kavos aparato prijungtas mikrofonas transliuoja liaudžiai kavos ruošimo soundus. visai linksma. ypač, kai kavos duoda nemokamai :)

salėje, kurioje stovi kelios eilės kėdžių, po truputį renkasi publika. suskaičiavau apie keturiasdešimt individų su atlikėjais. tokiam stiliui ir dar Klaipėdoje nėra jau taip blogai. na, jau minėjau, kad asmeniškai pats pasigedau truputį į platesnes mases orientuotos reklamos.

pirmas dėl kažkokių aplinkybių pradeda groti Liukas po projekto Svaixt pavadinimu. kažkas ne taip. nu tikrai, kažkas ne taip. ir tada tik tarškt mintis – taigi vizualizacijų nėra. jos man jau tapo neatskiriama tokio muzikinio žanro dalimi.

daugelis žino, koks stiprus atlikėjas yra Liukas, nesvarbu su kuriuo savo projektu pasirodo. tačiau man kažko trūksta. ir čia ne dėl to, kad trūksta vizualizacijos. gal netinkamai veikia neįprasta vieta ir tai, kad pasirodymo pradžia – ankstyva popietė. na, nėra tokios aplinkos/atmosferos, kad pavyktų lengvai įsijausti. plius paprasčiausiai norisi apšilti, įsivažiuoti į renginį. pats garsas – ganėtinai ramus, įvairiais semplais perpintas industrial ambient.

antras scenoje – šiam blogui filmų apžvalgas parašinėjantis Levas. jo projekto Fulmar garsas ir pati atmosfera man ganėtinai panašūs į prieš tai grojusį Liuką/Svaixt. retkarčiais pagaunu save mąstant apie visiškai pašalinius dalykus. vėl gi – įsijausti pilnai nepavyko.

trečias ir paskutinis nuo pradžios iki galo matytas atlikėjas – McKaras. na, čia kalba trumpa – griežti, aiškūs garsai ritmiškai kerta per ausų būgnelius. gal dėl to, kad daug klausau sunkios gitarinės muzikos, bet tas aiškumas ir ritmiškumas labai patinka. tikrai intensyvi ir ekstremali muzika.

kol į sceną lipa (o tiksliau – kompą ant stalo jungiasi) Valdas M, suprantame, kad jau vėluojame į kitą “party”. kiek teko nugirsti viena ausimi, pas Valdą M dominuoja ganėtinai švarūs ir ramūs miesto gyvenimo semplai. po McKaro jis skamba ramiai ir tyliai. gal net per tyliai.

su šia mintimi dingstame iš salės. labai gaila, kad nepavyko pamatyti paskutinio projekto – Salos pasirodymo. taip nė karto ir nesu matęs šio atlikėjo gyvai. na, bet bus gi tų progų dar.

pabaigai
geras nestandartinis renginys. įdomi idėja, įdomi vieta. gal ne toks geras laikas. gal per mažai informacijos.

dar supratau, kiek daug man tokio stiliaus gyvuose pasirodymuose svarbios vizualizacijos. mano nuomone, šiame renginyje jos būtų tik į naudą – prie Klaipėdos garsų, būtų labai tikę ir Klaipėdos vaizdai. na, bet čia mano subjektyvi nuomonė.

dar kartą ačiū Doniui už gerą renginį. ir labai tikiuosi, kad ateityje bus daugiau panašaus veiksmo Klaipėdoje.

vaizdinės medžaigos iš renginio galima rasti koncerto Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/events/887461604678370/

Kostra

1 komentaras

  1. Sala puikiai sugręžė, net kanopėlėm trepsėjau. Ir tai ne vienas atlikėjas, o visi trys, vienas net smagiai gitara brūžino. Valdas M biški galėjo pasigarsint :) Vizualizacijų tikrai trūko, gal dėl to ir mano mintys kažkur kitur retkarčiais nuskriedavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *