muzika: atradimų ir re-atradimų top 5 pagal Vaplį

un

žmogus po slapyvardžiu Vaplis prieš kelerius metus savo apžvalgomis labai intensyviai švietė vieno metalo muzikai skirto forumo skaitytojus. čia – jo kelios rekomendacijos. sveiki atvykę į šaltos, tamsios, gilios ir lėtos muzikos karalystę!

1. būna, kad žmonėms patinka muzika, būna nuo jos maloniai šiurpsta oda. man nuo YOB stovi. ir, kai sužinojau, kad šito rifų buldozerio vairininkas Mike Scheidt turi ir šiokią tokią solinę karjerą, kažkaip nujaučiau, kaip tam tikros kūno dalys reaguos. be viso gitarų purvo jo išskirtinis balsas teka it skystas auksas.

2. nors ir ne paslaptis jog sunkesnė muzika yra mano duona kasdieninė, prie Rose Kemp grįžtu nuolat. mėgstamiausi du paskutiniai albumai (taip, ne pirmi du, teatleidžia man trešo elitistų globėjas Šventasis Devymantris). „Unholy Majesty“ prisotintas melodingų vintažinių rifų ir klavišų, gi „Golden Shroud“ – visiškai isteriška asimetrija. abu pagal nuotaikas.

3. Khemmis – du viename. „Absolution“ buvo 2015-ųjų atradimas, „Hunted“, tikiuosi, įprasmins gan nykius 2016-uosius. kartais vadinami doom metalo „iron maidenais“, šitie pacanai sugeba sujungti tai, ką mėgstu labiausiai: „The River“ gitaros masę, „Pallbearer“ soluočių melancholiją ir „Isole“ vokalinę magiją. tik laikau špygas kad nenusigrybautų iki whileheavenweptiško powerio.

4. kažkas ten yra su Amerikos funeralo scena – jie nemoka groti blogai. arba gal blogas grupes metalo ministerijos pavedimu sukiša į Guantanamą, idant gėdos šaliai nedarytų. kaip ten bebūtų, Un yra neabejotinai vieni mano topinių ne tik 2015-ųjų kontekste, bet ir kalbant apie visą atmosferiškesnio grūzo žanrą.

5. kai pirmą kartą išgirdau Windhand, jų vokaliniai sprendimai atmintyje spragtelėjo kažinkokį jungiklį ir pradėjau raustis po archyvus ieškodamas tos trapios sąsajos su kažkuo iš praeities. ir radau. nors dabar Thy Sinister Bloom palyginti su anais būtų itin sunku, tačiau matyt kažkoks dirgiklis tuomet suveikė. ir dėkui jam, nes iš naujo atradau šį primirštą perlą, kurį pastaruoju metu „kasinėju“ gan dažnai.

Vapli, dėkui už tokias puikias rekomendacijas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *