2014-ųjų DUŽENŲ topai. #4: Evaristo favoritai

Necrophagia-White-Worm-Cathedral-2014

internete Evaristu prisistatantis vaikinas yra grupių Pekla ir Stranger Aeons būgnininkas. taip pat jis yra įvairaus šviežumo siaubo filmų mėgėjas. kelias Evaristo senos mokyklos siaubiakų recenzijas galima rasti ir šiame bloge. ką jis pernai klausė, žiūrėjo, skaitė?

1) penki dažniausiai klausyti, labiausiai įsiminę albumai (nebūtinai 2014 m. leidimo). (Evaristui gavosi šeši albumai, bet negali pykti – mums daugiau įdomų rekomendacijų)

labiausiai 2014 metais laukiau dviejų albumų – Necrophagia “WHITEWORM CATHEDRAL” ir Bloodbath “GRAND MORBID FUNERAL”.

1. Necrophagia albumo laukta jau nuo užpernykščio rudens (turėjo pasirodyt per halloweeną, ko gero dar 2012). visgi jiems ten kažkas kažką sufeilino, tad ir atidėtas visas albumas buvo dviems metams, teko viską perrašyti iš naujo. Džiugu, kad nusivilt neteko – albumas pavyko toks afigienas, kad net drąsiai galima teigt, jog Killjoy‘aus šutvė tobulėja sulyg kiekvienu savo darbu.

2. Bloodbath, kita vertus, buvo kažkiek nugąsdinę vokalisto kaita, ypač sužinojus kas tą mikrofoną perims. net ir pirmas internetan paleistas gabalas kažkaip nedžiugino, tačiau perklausius visą pilną reikalą abejonės išgaravo – albumas kaip reikiant smirdi dešimto dešimtmečio oldskūliniu švedišku deathu ir gan lėtai, bet užtikrintai kalą į klyną. tiesa, pirmasis Bloodbath albumas man vis dar kiečiausias.

3. jei vis dar kalbam apie metalą, tai amerikiečių Midnight praeitų metų albumas buvo labai gerai. “NO MERCY FOR MAYHEM” yra aukščiausio kalibro rokenrolinis šiknaspardis!

4. dar viena šių metų naujiena man buvo Audrey Horne albumas PURE HEAVY. negana to, kad šios grupės išvis nebuvau girdėjęs (shame on me), tai išgirdus naujausią albumą pastarasis man taip, atsiprašant, pistelėjo per smegenis, kad dabar labai sunku pašalint iš grojaraščio.

5. be šių 2014 metų albumų, ypač stipriai sukau pernykštį Transport League darbą “BOOGIE FROM HELL”. vyriokai iki šio albumo grojo man jų atveju nepriimtiną groove metalioką, bet štai klausant šio albumo sunku patikėt, kad chebra anksčiau skambėjo panašiau į Korn nei į, tarkim, Clutch. jo, BFH persunktas groovinio rokenrolo, smagaus stonerioko ar net southern metalo. fuck yeah!

6. kuo tolyn – tuo senyn. šių metų pabaigoje grojaraštį okupavo švedų (turbūt, tingiu domėtis) The Night Flight Orchestra vienintelis 2012 metų albumas “INFERNAL AFFAIRS”. smegenų neėdantis, nesunkus, tačiau žiauriai kabinantis ir vežantis, kažkiek gal net ir hipsteriškas rokelis. rekomenduoju.

2) metų knyga/-os (nebūtinai 2014 m. leidimo)
skaičiau nemažai, bet kaip tyčia konkrečiai niekas taip ir neįstrigo. na, nebent tai, kad pagaliau prisiruošiau perskaityt S.Kingo „Švytėjimą“. daug geriau nei filmas. taškas.

3) metų filmas/-ai (nebūtinai 2014 m. leidimo)
šito reikalo irgi pernelyg stipriai nefiksavau, bet labiausiai įsiminė:
AS ABOVE SO BELOW” (2014). anapusinis pasaulis, į kurį galima patekt per Paryžiaus katakombas. why not?
THE BABADOOK” (2014) apie šitą jau labai daug visur prirašyta
EXISTS” (2014) gerai susuktas filmas apie sniego žmogų. šita tema man visada kažkaip labai gerai sueina.
ONLY LOVERS LEFT ALIVE” (2013) pasakojimas apie hipsterį vampyrą Adomą ir jo žmoną Ievą. nieko ten nebuvo, bet suėjo labai gerai.

4) įsimintiniausias koncertas/-ai ar reningys/-iai
no comments :D (skamba mistiškai – Kostra, red.)

dėkui Evaristui už topus. tikimės ir ateityje DUŽENOSE išvysti jo rekomendacijų ir įvertinimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *