Fekal Party: aroma – alko – gedonas

fekal party 2015 poster crop

Prahoje apsilankėme jau daugybę metų vykstančiame elitiniame grindo ir panašių sitlių festivalyje Fekal Party. gavau ne visiškai tai, ko tikėjausi, bet įspūdžių liko daug.

vieta
jau “Brutal Assault” dūzgių (nu niekaip nepriprantu prie šio žodžio) aprašyme minėtas klubas “Modra Vopice”. patalpos po stogu plius didelis vidinis kiemas su visai padoria scena. keliose vietose pilstomas alus, sukasi kepamas kiaulės šonas, kelis atributikos prekybos taškai.

Fekal party 2

pradžia
vidurdienis. apie +33 karščio. prie įjėjimo šlitinėja kelios stipriai girtos žmogystos. blemba, dar tik rytas, o jau pilna girtos chebros. viduje tvyro stiprus įvairių rūkalų kvapas. vienas vaikinkas jau snaudžia nuvirtęs po suolu. žodžiu, kaip Lietuvoje 90-aisias, tik agresijos nėra.

Fekal party 3

viena iš klubo sienų atidaroma ir iš vidaus ganėtinai gerai matosi scena ir publika. čia ir bazuojamės, nes kitaip karštis nužudys.

žiūrovai
labai įvairūs. nuo standartinių metalistų iki skiauterėtų pankų. daug dūmų. daug girtų. bendras vaibas publikoje labai geranoriškas ir teigiamas.

čia tikriausiai kažkokia nauja mada – ateiti į ekstremalios muzikos festivalį, atsigulti kampe ar lauke ant praėjimo ir miegoti. dalis tokių besiridinėjančių – girti, dalis – šiaip.

Fekal party 4

apdovanojimai
festivalio žiūrovės titulas atitenka gal 160cm ūgio apkūnokai merginai su riebalų “padangomis” juosmens srityje. labai graži plonos medžiagos aptempta suknelė su išsiuvinėtu blizgančiu užrašu “hot sex”. taip ir nesupratau, ar čia toks stiliukas specialiai išlaužtas, ar tiesiog natūrali žmogaus būsena :)

festivalio žiūrovo titulas suteikiamas tvirto sudėjimo nuo pat ryto girtam piliečiui. nuo renginio pradžios jis blaškėsi po klubą, visus kalbino, su visais respectinosi ir vartaliojosi prie scenos. po to dar triusikus ant galvos užsidėjo ir smigo. bet vėliau atsigavo ir toliau sau linksmai šoko prie scenos.

Fekal party 7

grupės
iš tikro, nustebino rimtų grupių skaičius. tikėjausi, kad visi atlikėjai bus bajeristai – pervertai. pabandome trumpai perbėgti per atlikėjus (turiu tokią debilišką savybę festivalyje pamatyti kiek įmanoma daugiau grupių).

didelis renginio pliusas – visos grupės, išskyrus paskutines dvi pagrindines, grojo po 20-25 minutes, tad nespėdavo atsibosti.

CONGENITAL ANOMALIES – pirma festo grupė. nors ir čekai, bet minimalus palaikymas, šūdinokas garsas, programuoti būgnai. ganėtinai standartinis grindcore’as.

HIGH PURITY – visiškai nepamenu, nors tikrai žiūrėjau. ryškiai nieko ypatingo. lyg ir kažkoks čekiškas ala Napalm Death muzonas.

KONFIDENT – daugiau veiksmo ant scenos, labiau metalinė muzika. mėgsta vyriokai grindą, bet mėgstą ir thrashą. kažkaip juokingai lėtai į viršų šokinėjantis aukštas vokalistas.

OBLITERATE – pirmoji laukta grupė. slovakiškas rimtas grindcore’as. ryškiai atėję iš hardcore’o, o ne metalo. vietomis net labai groove’inis muzonas. groti tikrai moka. gaila, kad labai karšta tuo metu ir palaikymas minimalus.

MINCING FURY and G. C. o Q. D. – vietinės čekų žvaigždės. galima suprasti kodėl – linksmas ir labai gerai atliekamas groov’inis goregrinde’as. pagaliau garsas labai geras. du šokinėjantys ir besivartaliojantys vokalistais, bosistas tik su triusikais, gitaristas vis darantis visokias mimikas lyg pasakotų pasaką vaikams. trumpi gabalai, kažkokie anekdotai per petraukėles. labai gerai. žiauriai gerai.

EPICARDIECTOMY – kol nesusidūriau su gyvai atliekamu slamming death metalu, galvojau, kad pats šūdiniausias metalo stilius yra power metal. bet po “Berlin Deathfest” (reportas: čia…) pernai pirmoji vieta atitenka slammeriams. šie čekai – ne išimtis. visiškai nykus ir neįdomus ritmiškas brutaldeathas. hiphopiniai judesiukai, skustos galvos, sportiniai šortai, didelės kepurės, pasuktos šonu. nykuma.

KALIYUGA – šių prancūzų koziris akivaizdus – tobulos sportiškos figūros blondinė vokalistė, kuri jau per antrą gabalą nusiėmė marškinėlius ir klykė-kriokė tik su šortais ir liemenėle. teisybės dėlei turiu pasakyti, kad išvaizda šiuo atveju nėra viskas. vokalas tikrai tinka prie muzikos ir pats merginos elgesys nėra tipo “aš seksi, žiūrėkite į mane”. muzonas – crustinis ekstremalus metalas. gerai, kad vokalistė net nebando imituoti vyriško riaumojančio vokalo. nors vizualiai grupės labai skiriasi, bet galima įžvelgti paralelių su belgais Oathbreaker.

Fekal party 5

ai, dar keista buvo, kad gitaristas arabas ir be kupriako su bomba :)

GRUNT – šitų pozerių iš Portugalijos irgi laukiau. jų vizitinė kortelė – lateksiniai/guminiai rūbai. žodžiu tematika akivaizdi – gėlės, pievos, bučiniai, kurortai :) labai matosi, kad grupė skiria daug dėmesio įvaizdžiui. pati muzika – sunkus goregrinde’as. gaila, kad koją ir lytinį organą vis pakišinėjo techninės problemos bei deginanti saulė. tad nepavyko normaliai įsijausti į šou.

WHORESNATION – nežinau, kodėl šituos prancūzus taip aukštai įkišo. geras, tvarkingas, švarus grindcore’as. bet man Oblitare net geriau buvo, nes į Nasum mažiau panašūs.

2 MINUTA DREKA – šitie buvo laukiamiausi. penki inteligentai-modilinos iš Italijos. apkūnus vokalistas vilkėjo tik nusmukusias kelnaites ir elegentiškus trumpus kalinius. kiti nariai buvo pasipuošę odinėmis kaukėmis ir pan. žodžiu, irgi geri pozeriai. muzika – grind’n’rollas. tekstai perversiški, elgesys ant scenos irgi. žiauriai gerai sugrota ir suvaidinta. aukščiausio lygio pasirodymas.

pristatydamas vieną dainą, vokalistas sakė, kad visus žmones jungia anuso skylė, nes ir vyrą, ir moterį galima per ją ištratinti. dar jis dainuodamas pastoviai rankas kišosi į klyną ir po to jas laižė.

ANTIGAMA – šie lenkai, kaip ir visi jų tautiečiai muzikantai serga ta pačia liga – jie tiesiog nemoka greitai pasitikrinti garso. realiai užkniso klausytis jų soundchecko. pačią muziką pavadinčiau avangardiniu grindu. smulkučiai bosistas ir gitaristas vis šaudo pirštais po gitarų rifus. vokalas su stipriu efektu. aišku, negali sakyti, turi jų vokalas tokios ramios užtikrintos charizmos. bet wow faktoriaus, kaip su italais, tikrai nebuvo.

HAEMORRHAGE – chorizo dešros ir žarnų garbintojai iš ispanijos surinko didžiausią žmonių kiekį prie scenos. kultas yra kultas. pačiam buvo tikrai įdomu pasižiūrėti. bet wow faktoriaus asmeniškai man irgi nebuvo. aišku, sunku ką nors jau normaliai suvokti po visos dienos grupių ir alko/dūmų konvejerio.

faktas, kad visas jų sceninis įvaizdis laikosi ant vokalisto. vyriokas tikrai moka elgtis ant scenos ir kietai valdo balsą. taip pakaitomis be sustojimo riaumoti – klykti sugeba tik vienetai. ai, tipo visi kiti muzikantai irgi palaiko įvaizdį apsirengę daktarų rūbais. trumpaplaukis barzdotas bosistas realiai panašus į chirurgą :) o gitaristė su seselės suknele galėjo labiau palinksminti publiką ir nestovėti apatišku veidu visą laiką įsispyrusi į monitoriaus kolonėlę.

bet išvysti Haemorrhage buvo verta. aukščiausio lygio grupė. na, ir šiaip paauglystės kultas.

po ispanų dar kelios grupės grojo klubo viduje, bet jėgų jas pažiūrėti nebebuvo.

apibendrinam
labai teigiamas festivalis. buvo muzikinių atradimų. buvo linksmų žmonių. tiesa, tikėjausi daugiau ekstravagantiškai atrodančių žmogystų, o buvo tik jau minėtasis jaunuolis su triusais ant galvos, dar vienas apsirengęs daktaru ir pora mergaičikių su erotiškai militaristine apranga.

žodžiu, grindas yra gerai.

Kostra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *