filmas „Dead Man’s Shoes“ – liūdnas brutalumas

filmas dead mans shoes

beieškant informacijos apie vieną numirėlį, radau labai gerą filmą apie kitą numirėlį. jį tikrai verta pamatyti (arba iš naujo pažiūrėti) vertinantiems stiprų nekomercinį kiną.

pavadinimas: Dead Man’s Shoes
metai: 2004
šalis: Jungtinė Karalystė
režisierius: Shane Meadows

režisierius Shane Meadows labiausiai žinomas dėl filmo „This is England“ apie skinheadus 80-ųjų Anglijoje. tačiau tikrasis jo šedevras – „Dead Man’s Shoes“.

apie šį filmą nieko daug neprirašysi. Sh. Meadow yra vienas iš tų režisierių, kurie sugeba kurti šedevrus su minimaliomis išlaidomis. specialiai buitiniame lygmenyje nufilmuotoje juostoje susipina liūdesys, brutalumas, keršto troškimas, atgaila. viską sustipriną labai geras garso takelis.

pati „Dead Man’s Shoes“ istorija, atrodo, paprasta – brolis grįžta iš armijos ir keršyja padugnėms, kurie išsityčiojo iš jo silpnapročio brolio. tačiau pasakojimas pateikiamas labai stipriai – filmas šokinėja tarp „tada“ bei „dabar“ ir tik pačioje pabaigoje išaiškėja visos istorijos aplinkybės.

žiūrint šį filmą, kilo kažkiek asociacijų su Larso von Triero gyvenimiškomis brutaluchomis. tačiau šis Sh. Meadows darbas man pasirodė žymiai atmosferiškenis už populiariojo dano filmus.

Kostra

kūrinys iš garso takelio:

treileris:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *