vasaros top-5 pagal Paulių

spectral wound

rekomendacijomis Duženų FB puslapyje besidalijantis Paulius siūlo susipažinti su savo 2018-ųjų vasaros topais.

vasara yra įtemptas laikas – darbas kai jo nesinori, atostogos, kelionės, muzikiniai festivaliai ir kiti reikalai. daugeliui nelieka laiko domėtis naujais muzikos leidiniais. bet vasara baigėsi.

atėjus rudeniui yra būtina ištaisyti šiltojo sezono klaidas. tai padaryti padės šių penkių albumų klausymas.

Skyborne Reveries – Winter Lights

techniškai išleistas pačioje pavasario pabaigoje albumas „Winter Lights“ yra vienas geriausių mano šiais metais girdėtų atmosferinio juodojo metalo albumų. kaip ir pridera tokiai muzikai, tai vieno žmogaus, Nathan Churches, projektas ir vadovaujasi visomis geriausiomis šio žanro tradicijomis. priešingai, nei sekantis albumas šiame sąraše „Winter Lights“ nieko naujo išrasti nesistengia, bet tai netrukdo jam naudoti tik geriausias klasikos praktikas. 

Zeal & Ardor – Stranger Fruit 

projektas Zeal & Ardor pradėtas 2013 m. ir šią vasarą išleidęs savo antrajį albumą „Stranger Fruit“ neįprastu žanrų deriniu toliau kelia bangas tarp metalo kritikų ir mėgėjų. vienas ryškiausių per pastaruosius metus iškilusių avangardinio metalo atlikėjų Manuel Gagneux, grupę pradėjęs, kaip solo projektą, ir tik vėliau išplėtęs iki pilnos sudėties, jau tapo laukiamu svečiu muzikos festivaliuose ir muzikos mėgėjų playlistuose. albumas „Stranger Fruit“, kaip ir jo pirmtakas „Devil is Fine“ derina juodajį metalą su bliuzo elementais, gospelu ir šiek tiek elektronikos užuominų. labiau fokusuotas ir kiek sunkesnis nei pirmasis Zeal & Ardor darbas, šis albumas buvo puiki vasaros pradžia.

Hoth – Astral Necromancy 

ar grupės pavadinimas yra susijęs su Star Wars? taip. ar grupės logo yra kosminis laivas iš Star Wars? taip. ar jie dainuoja apie kosminius nekromantus? taip. ar aš įžvelgiu tame ryšį? nelabai. bet, kad ir kaip ten būtų, Hoth albumas „Astral Necromancy“ yra geras melodingo juodojo metalo leidinys – rekomenduoju.  

Spectral Wound – Infernal Decadence

pastaraisiais metais juodojo metalo pasaulio žemėlapyje vis ryškesne tampa Kanada. praktiškai visi black‘o subžanrai ten turi stiprių atstovų, kurie reguliariai paleidžią į pasaulį kokybiškų leidinių. šių metų mano Kanados favoritai – Spectral Wound ir jų albumas „Infernal Decadence“. 

Kontinuum – No Need to Reason

paimkite tokias grupes kaip Sólstafir, Anathema, Bauhaus, Katatonia, The Cure ir Joy Division sudėkite jas į (post)metalinį distiliatorių ir gerai pakaitinkite ant kurio nors Islandijos ugnikalnio. gautas rezultatas gali šiek tiek priminti Kontinuum ilgagrojį „No Need to Reason“.

-Solokultas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *